Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) jsou veškeré fotografie zveřejněny se souhlasem osob.

FOTOGALERIE KULTURNÍCH AKCÍ V ROCE 2018

LÍČENÍ

Dámské dopoledne – opět po roce nás navštívily zástupkyně drogérie DM, které našim dámám zpříjemnily dopoledne. Přivezly spoustu líčidel. Dámy pod jejich rukama jen kvetly. Moc děkujeme. Listopad 2018


OCENĚNÍ PRACOVNÍKŮ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Jako každý rok tak i letos proběhlo v Orlové ocenění pracovníků v sociálních službách. Je to projev díku za příkladnou péči, empatii a spolehlivost. Za náš domov byly oceněny pracovnice přímé obslužné péče Zdeňka Puchýřová a Iveta Pavlicová.  Moc děkujeme.


VAŘENÍ A PEČENÍ JE NAŠE NOVÁ SPOLEČNÁ AKTIVITA

Klienti společnými silami vymyslí, na co by měli chuť, a to si pak v naší kuchyňce společně uvaříme. A co si navaříme, to si také sníme a moc nám všem chutná!


ORLOVÁ VŠEM GENERACÍM

I přes nevydařené počasí jsme se dne 23. září 2018 zúčastnili celoměstské akce nazvané „Orlová všem generacím". V areálu letního kina probíhala prezentace sociálních služeb pod názvem "Korálky sociálních služeb". Všechny sociální služby města Orlová měly připraveny stánky, ve kterých si mohli lidé obstarat informace o poskytování služeb z jednotlivých zařízení sociálních služeb poskytovaných v Orlové.


CVIČENÍ

To je činnost, která naše klienty nikdy neomrzí. Posiluje nejen tělo, ale i mysl, a vždy navodí dobrou náladu!


PRÁZDINOVÉ AKTIVITY

Letní měsíce jsme trávili různě. Nejčastěji pobytem na zahradě, ve stínu pergoly, která nás ochránila před žhavými slunečními paprsky. Líbilo se tam i pejskům, a tak canisterapie proběhla tentokrát venku.

Když to na sluníčku nešlo vydržet, tak jsme si našli zábavu uvnitř v kulturní místnosti, například "zpívání s Líbou" – písničky všeho druhu, za doprovodu kytary, se postaraly o dobrou náladu. Nebo vědomostní kvízy – prověřily široké spektrum znalostí. Témat byla celá řada – zeměpis, přísloví, pranostiky, jména herců, zpěváků, poznávání filmů atd. 

Také jsme podnikli exkurzi do Hyundai Motor Manufacturing Czech s r.o. v Nošovicích – velmi zajímavý zážitek, kdy na začátku exkurze jsme viděli roli plechu a na konci hotové celé auto. Všichni zúčastnění byli nadšení, a klidně by si výlet zopakovali!

Na konci prázdnin nesmělo chybět - Loučení s létem – odpoledne s hudbou, povídáním, opékáním párků a kdo měl chuť, mohl si dát i pivo. 


TANEČNÍ HODINA S DR. PETREM VELETOU

Již potřetí nás navštívil choreograf, taneční terapeut a člen mezinárodní rady pro tanec CID UNESCO DR. Petr Veleta. Se svou taneční a pohybovou terapií navštěvuje seniory u nás i v zahraničí. Provádí ji v rámci programů České alzheimerovské společnosti Gerontologického centra v Praze. Tentokrátpřijal pozvání i starosta Orlové ing. Tomáš Kuča, který si s klienty také zatančil.Opět jsme si dokázali, že když se chce, tak to jde a slova to nejde a nemůžu, je nejlepší zapomenout, jak sám tvrdí Dr. Veleta.

Finanční podporou nám opět poskytla firma UPS Supply Chain Solutions v rámci svého firemního dobrovolnictví. Kromě těchto fotografií, které jsou v mnohem větším rozsahu k vidění na stránkách města ORLOVÁ, můžete shlédnout i krátkou reportáž, kterou vysílala TV Polar – odkaz naleznete zde.


FILMY K TÉMATU - DUKLA 61

Naše klienty velice zaujalo témafilmu a dokumentu vysílaného Českou televizí o neštěstí na dole Dukla v roce 1961. Mnozí jsou pamětníky této tragédie a tak si po společném zhlédnutí, měli dlouho o čem povídat. K promítání filmu byl použit náš přístroj 4image.


VÝSTAVA RETRO HRAČEK

Pro zpestření všedních dnů našich klientů, jsme připravili dobovou výstavu retro hraček. Touto formou reminiscenční terapie jsme udělali radost nejen klientům, ale i zaměstnancům a rodinným příslušníkům.

Téměř každý, kdo se přišel podívat, si našel nějakou hračku, kterou vlastnil. Bylo milé slyšet: „ S tím jsem si hrála, když jsem byla malá, přesně tuhle panenku jsem měla doma …" a vidět projevy radosti při vzpomínkách na bezstarostnou dobu dětství. K vidění byly hračky jak pro děvčata, tak pro chlapce, které nám pomohli shromáždit přátelé a kolegyně - tímto bychom jim chtěly moc poděkovat.MOBILNÍ ZAHRÁDKY

Květina pohladí nejen oko, ale i duši, proto jsme se rozhodlizpestřit naši zahradu a ještě více zkrášlit prostředí pro chvíle relaxace.Tento nápad jsme mohli uskutečnit díky firemního dobrovolnictví UPS SCS Czech republic s. r. o. Moc děkujeme.


ODPOLEDNE ZA ZVUKU FLÉTEN

Květnové odpoledne nám zpříjemnilo vystoupení žáků lektorky hudebních kurzů Martiny Zollerové. Děti předvedly své umění hudbou různých žánrů. Moc za návštěvu děkujeme a doufáme, že nebyla poslední.


BRAMBORÁKOVÉ DOPOLEDNE

Bramboráky - chutný pokrm, který nikdy neomrzí. Vůně těchto lahodných placek se nesla po celém domově a vábila klienty do kulturní místnosti. Všichni si velmi pochutnali.


FOLKLÓRNÍ SOUBOR MORAVA

Fenomenální podívaná se nám naskytla při vystoupení Folklórního souboru Morava. Odpoledne v lidovém tónu si všichni velmi užili. Už nyní se těšíme na další vystoupení. Akce byla sponzorována z projektu Ježíškova vnoučata, za spoluúčasti Dr. Miroslavy Trchové.Děkujeme.


VISTÁRIE

Naši jarní zahradu zkrášlila nádherná vistárie, ze které jsme měli všichni velkou radost.


IZABELA

Vypouštění labutě Izabely se letos ujali pánové. Šlo jim to náramně!


ŠLAPADLA

Radost nám udělala firma Office Manager National Instruments (Czech Republic), s.r.o. zakoupením šlapadel v rámci projektu Ježíškova vnoučata.


VELIKONOCE

Velikonoční výzdoba je výsledkem společné práce šikovných rukou a nadšeného nasazení. Myslíme si, že výsledek, z kterého máme všichni radost, určitě stojí za to. 


DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ - HRAVÉ STÁŘÍ

Velice příjemné odpoledne strávili klienti našeho domova zhlédnutím divadelního vystoupením Studentského dobrovolnického klubu ADRA Havířov. Skupina sympatických mladých lidí nás navštívila s projektem nazvaným Hravé stáří. Studenti zahráli několik scének ze známých českých filmů pro pamětníky. Cílem projektu bylo, aby klienti poznali, o jaký film se jedná, a vybavili si herecké obsazení filmu. Studenti si pro klienty přichystali různé nápovědy. Další částí programu bylo rozpoznání známých českých osobností dřívější doby pomocí postupně se odhalujících fotografií. Zde jsme využili náš interaktivní zobrazovač a promítací plátno. Velkou radost měli naši klienti z dárků Nadace O2. Dárky jim rozdali studenti. Na samotný závěr se studentům podařilo většinu obecenstva roztančit. Toto „hravé" odpoledne se všem velice líbilo. Studentskému dobrovolnickému klubu ADRY Havířov jménem klientů i SLEZSKÉ HUMANITY, o.p.s., velice děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


POZVÁNÍ DO VESNY

Komunitní plánování města Orlová připravilo setkání u příležitosti MDŽ v DS Vesna.S radostí jsme přijali pozvání a strávili příjemné odpoledne. Klientky se hezky upravily a vyrazily spolu s doprovodem na slavnostní posezení. Po příjemně stráveném odpoledni, kdy si zazpívaly, pochutnaly na kávě a sladkostech, se s kytičkou v ruce a plné krásných dojmů vracely zpět a ostatním nadšeně vyprávěly své zážitky.


OSLAVA MDŽ

Úcta k ženám by měla být samozřejmostí. Oslava MDŽ je jednou z příležitostí, jak dát tuto úctu najevo.Slavnostní atmosféra panovala i v našem Domově. Dopoledne se zákuskem, kávou, hudbou a povídáním se klientkám líbilo. Mužské osazenstvo se chovalo galantně a ženy si to užívaly. S předáním květin a přáním jsme samozřejmě nezapomněli i na klientky upoutané na lůžko.


PĚVECKÉ VYSTOUPENÍ CANTABO

Na přelomu února a března nás navštívil smíšený pěvecký sbor z Orlové „CANTABO". Jak je vidět na tvářích klientů, bylo to pro ně opravdu příjemně strávené sobotní odpoledne.


HRA BINGO

Ať je teplo nebo zima, zpříjemníme si dopoledne hraním Binga. Je to nejoblíbenější hra našich klientů, která se snad nikdy neomrzí.


VOLNOČASOVÉ AKTIVITY NA POKOJÍCH

Klienti, kteří z jakýchkoliv důvodu nemůžou za námi dolů do kulturní místnosti, jsou navštěvování volnočasovými pracovnicemi na pokojích.


ZIMNÍ POHODA

Začátek roku jsme odstartovali sladkým překvapením. Krásný dort ve tvaru sněhuláka nám darovala paní z bufetové služby Martina Smiejová zde. Všichni klienti i zaměstnanci si moc pochutnali. Moc děkujeme a spolupráce si vážíme.

Ale nemyslíme jen na sebe. Na naší zahradě si na ptačích dobrotách pochutnávají i opeřenci, kteří navštěvují darované ptačí krmítka.


POMOC KOČIČKÁM Z ÚTULKU BOHUMÍN

Vše začalo tím, že se k nám zatoulala kočička, která u nás nemohla zůstat, a proto jsme ji zajistily dočasný domov v útulku pro kočky v Bohumíně (https://www.kockybohumin.cz/). Zajímaly jsme se o to, jak bychom mohly pomoci a paní napadlo, zda by klienti nemohli vyrábět drobné hračky pro kočičky. Nápad se ujal a zde je výsledek.


 

SLEZSKÁ HUMANITA, obecně prospěšná společnost

Sokolovská 1761, 735 06 Karviná – Nové Město